8. týden – Záklony

Příprava a jak postupovat

Co budete potřebovat: jógovou podložku, pohodlné oblečení, blok a tužku (místo bloku můžete mít kalendář nebo si stáhněte Jógový deník, který jsem pro vás připravila), bolster.

A) Do jógového deníku, kalendáře nebo bloku si na celý týden vyplňte váš plán – které dny chcete praktikovat. Pokud použijete můj deník, můžete si ho připnout magnetem třeba na ledničku a mít ho stále na očích.

B) Přečtěte si teoretický úvod, pokud jste prošli kurzem Cesta k Pozdravu Slunci, tak už víte o co jde, ale přesto doporučuji si ještě jednou náš záměr oživit.

C) Přejděte na praktickou část. Do deníku si zapisujte vše, co vás napadne před, během nebo po jógové praxi. Minimálně doporučuji si zapsat veškerá zjištění při úplně první praxi, a pak u té v daném týdnu poslední.

Upozornění: Zápis do deníku slouží výhradně vám samotným, poznámky od vás nebudu vyžadovat ani nijak hodnotit.

D) Praxe, kterou najdete níže je stejná pro celý tento týden. Je to z toho důvodu, abyste si vše mohli několikrát projít, aby tělo mělo šanci si jednotlivé podněty osvojit a přizpůsobit se jim a abyste mohli pozorovat svůj pokrok a změny. K tomuto uvědomění slouží vaše poznámky do deníku – viz. výše. Pokud některý den nebudete mít dostatek času na celou praxi a přesto nebudete chtít vynechat, mrkněte dolů na záchranný kruh.

E) Ve facebookové skupině pak sdílejte své postřehy, dojmy, připomínky a dotazy. Pokud byste se mnou chtěli něco konzultovat soukromě, napište mi e-mail na iveta@ivetamutlova.cz

F) Kromě nahrané praxe budete mít ještě praktický úkol, který také najdete níže. Tyto praktické úkoly budou složit k tomu, abychom lépe jógu integrovali do běžného života a nezůstávala tak pouze na jógové podložce.

G) V pátek 07.05. v 19 hodin se společně sejdeme na živo na plaformě ZOOM. Tam si zacvičíme a bude prostor i pro vaše dotazy a sdílení.

Na Zoom se přihlásíte kliknutím na níže uvedený odkaz. Neměli byste potřebovat žádné heslo ani aplikaci. Potřebujete pouze počítač nebo tablet s kamerou. Kamera není podmínkou, ale nebudu vás vidět, vy byste mne vidět měli normálně. Vše vyzkoušíme a vyladíme při prvním setkání. Pokud se vám termín setkání nebude hodit, můžete se na něj podívat ze záznamu. Vše budu nahrávat.

Odkaz na Zoom 8. týden

 

 

Tak a můžeme začít

1.Teorie aneb proč to děláme, proč je to důležité.

Záklony jsou méně oblíbenou, ale o to více potřebnou praxí. Záklonové pozice otevírají hrudník, čímž posilují sebejistotu, mají tak
výrazný vliv na psychiku. Na fyzické úrovni protahují páteř a uvolňují zádové svaly. Mají pozitivní vliv na trávení. Stimulují nervový systém,
odstraňují bolesti hlavy, stres a napětí, dodávají energii.

V této lekci nebudeme chodit do žádných extrémních záklonů a bude pro nás spíše přípravným cvičením pro další praxi.


Každopádně zde platí, možní více než kdy jindy, že je třeba respektovat naše možnosti a hranice.

 
 

2. Praxe

Svůj výstup z praxe si zapište do deníku.

3. Jóga v praxi – úkol pro 8. týden

Využijte relaxaci Jóga nidra ke každodenní večerní praxi před spaním. Sledujte, jak na vás působí, jak se cítíte, jak se vám spí.

Změnilo se něco?

4. Záchranný kruh

Záchranný kruh je vaše kratičká praxe, kterou můžete nahradit hlavní praxi, pokud nějaký den nebudete mít dostatek času a přesto nebudete chtít vynechat.

 

Setkání na Zoomu